BLOG

Welcome to our professional spa salon where you can find any type of treatment for your specific needs or preferences!

Existuje celý rad teórií vzťahujúcich sa k blahodarnosti používania morskej vody. Od tých najstarších pochádzajúcich z antického Grécka, cez modernejšie z pera Reného Quintona až po dnešné výskumy popredných svetových univerzít a laboratórií. Rysujú sa dve nádejné oblasti, kde môže morská voda pomôcť: liečba ťažkostí spôsobených helicobakterom – baktéria, ktorá ničí zažívacie ústrojenstvo a podporná liečba rakoviny prsníka. O oboch sa dočítate v nasledujúcom texte.

Výskumníci z lekárskej školy v japonskom meste Kóči študovali pacientov trpiacich žalúdočnými vredmi, ktoré väčšinou spôsobuje baktérie helicobacter pylori. Pacienti pili morskú vodu, pretože sa domnievali, že im pomáha zbaviť sa tejto škodlivej baktérie zodpovednej za 4 z 10 prípadov tejto choroby.

Ako helicobakter škodí? Baktérie poškodzuje ochranný hlien žalúdočnej sliznice, následkom čoho potom dochádza k jej podráždeniu žalúdočnými kyselinami. Poškodenie sliznice môže vyústiť až do zažívacích problémov, vredov alebo zvýšenia rizika rakoviny žalúdka. Navyše ide o prudko rozšírený jav.

Na tieto zdravotné problémy je možné samozrejme nasadiť lieky proti bolesti, tie ale majú niekoľko vedľajších účinkov, ako napríklad bolesti hlavy, hnačku, závraty či nevoľnosť. Ako alternatívu k liekom vedci odporúčajú užívanie morskej vody, pretože tá pomáha znižovať prítomnosť spomínanej baktérie v žalúdku.

Vedci vykonali výskum u 23 osôb infikovaných uvedenou baktériou a výsledky ukázali, že užívanie morskej vody znížilo o 60 % jej prítomnosť v tráviacom ústrojenstve. U ľudí, ktorí pili sladkú vodu, kleslo množstvo baktérií iba o 25 %.

 

 

About Us

Lorem ipsum dolor sit amet, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut.

info@domain.com
careers@domain.com
+1 800 321 443

Browse

Connect
welcome to our salon

Our Services

Every facet of daily life is aligned with the purpose of nurturing health, harmony, and spiritual growth and provides a complete experiential education in holistic living.

relaxing day

Treat Yourself to a Spa Weekend

Have the most amazing time at one of our wonderful spa centers in your area.

Welcome to our professional spa salon where you can find any type of treatment for your specific needs or preferences! Every facet of daily life is aligned with the purpose of nurturing health, harmony, and spiritual growth and provides a complete experiential education in holistic living.

our professionals

Our Team

We hire professional doctors, cosmetologists and masseurs with medical background who can take a good care of your body.

our special offer

YOU OWE YOURSELF THIS MOMENT

Visit one of our multiple sessions of relaxation.